ÜRÜN HABERLERİ

Yeni Loctite 2400 Ve Loctite 2700 Anaerobik Vida Sabitleyicileri Yüksek Performansları İle Dikkat Çekiyor

Toplam okunma sayısı: 1289
21 Nis 2010
Henkel yeni Loctite 2400 ve Loctite 2700 vida sabitleyicilerini kullanıma sundu. Kuruluşun Dublin’deki Ürün Araştırma Geliştirme Merkezi’nde ileri teknoloji ile geliştirilen ürünler, Loctite’in bilinen yüksek performansını, “Beyaz Malzeme Güvenlik Bilgi Form’ ları ile birleştiriyor. Ürünler yüksek performanslarının yanısıra üst düzeyde sağlık ve güvenlik standartları sunuyor.
Henkel yeni Loctite 2400 ve Loctite 2700 vida sabitleyicileri ile bir kez daha iş sağlığı ve güvenliği alanında standartları geliştiriyor. Orta mukavemetli sabitleyici Loctite 2400 ve yüksek mukavemetli sabitleyici Loctite 2700, “Beyaz” Malzeme Güvenlik Bilgi Formuna sahip oldukları için kendi alanlarında önemli bir yeniliğe öncülük ediyor. Yeni Loctite 2400 ve Loctite 2700 anaerobik ürünler, AB ve ISO 11014-1 standartları doğrultusunda   kanserojen, mutajen ve çoğalabilir toksinler içermiyor.

Performanstan ödün vermiyor

Loctite 2400 ve Loctite 2700 anaerobik vida sabitleyiciler Henkel’in Dublin’deki teknoloji merkezinde görevli uzmanlar tarafından müşteri ile yakın işbirliği içinde geliştirildi. Performanstan ödün vermeyen ekip, proje üzerinde bir yılı aşkın bir süre çalışarak Loctite’ın tanınmış yüksek performanslı ürünlerini, “Beyaz” Malzeme Güvenlik Bilgi Formuna sahip, yani tehlike sembolü içermeyen ürünler olarak geliştirmeyi başardı.

Henkel Ürün Müdürü Erik Edelmann, ürünleri yüksek müşteri beklentilerinin karşılanmasına yönelik olarak geliştirdiklerini belirterek şunları söyledi:

“Loctite 2400 ve Loctite 2700 anaerobik ürünlerimizi geliştirirken, beklentileri yüksek müşterilerimiz ile yakın işbirliği içinde olmanın avantajını yaşadık. Müşterilerimiz projeye büyük ilgi gösterdi ve çeşitli prototipler hakkında doğrudan geri bildirim sağladı. Sonuç olarak Loctite mühendisleri, sahip oldukları teknolojiyi bir adım ileri götürerek sanayi tipi anaerobik ürünler alanında yeni bir standart oluşturmayı başardı.”

Mükemmel dayanıklılık

Orta mukavemetli vida sabitleyici Loctite 2400 parlak mavi renkte, viskozitesi 3000 mPa-s, çelik üzerinde kesme mukavemeti 9 N/mm². Yüksek mukavemetli vida sabitleyici Loctite 2700 ise parlak yeşil renkli, viskozitesi 500 mPa-s, kesme mukavemeti 18 N/mm². Her iki ürün de kuruduktan sonra endüstriyel kimyasalların büyük bir kısmına karşı mükemmel dayanım gösteriyor. Termal dayanımları yüksek olan ürünler 150°C’ye kadar olan sıcaklıklarda sürekli çalışma özelliğine sahipler.
Haber: Editör