KONFERANS SEMPOZYUM SERGİ

Türk Serbest Mimarlar Derneği İşbirliğiyle “Mimarca CAM”Etkinliğinin Dördüncüsü Gerçekleştirdi

Toplam okunma sayısı: 780
27 Ara 2018
Mimarca CAM başlıklı etkinlik serisinin dördüncüsü, Ankara'da bulunan TSMD Mimarlık Merkezi’nde düzenlendi. Mimarlık ve cama dair sunumların yapıldığı etkinlikte mimar, mühendis, cephe danışmanı, inşaat firmaları, kamu ve sektör profesyonelleri buluştu.
Şişecam Düzcam, mimarlar ve sektör profesyonelleriyle bu yıl dördüncüsü düzenlenen Mimarca Cam etkinlik serisinde bir araya geldi.
Şişecam Düzcam, Türk Serbest Mimarlar Derneği işbirliğiyle Ankara TSMD Mimarlık Merkezi’nde düzenlenen “Mimarca CAM” etkinlik serisinin dördüncüsünde yapı sektörü profesyonelleriyle buluştu.Yaklaşık 400 mimar, mühendis, cephe danışmanı, kamu ve sektör profesyoneli ile akademisyen ve öğrencilerin bir araya geldiği etkinlik, Türk Serbest Mimarlar Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Aytek İtez ve Şişecam Düzcam Pazarlama Grup Müdürü Tansu Kumru’nun açılış konuşmalarıyla başladı. Etkinliğin ilk bölümünde camın mimarideki yeri, kullanımı ve önemine değinilirken, ikinci bölümünde ise aynı konuyla ilgili olarak Pecha Kucha sunumları yer aldı.
Etkinlikte, Nevzat Sayın (Nevzat Sayın Mimarlık Hizmetleri) camın mimaride doğru kullanımının önemine değinirken, Pecha Kucha sunumlarında; Ali Hızıroğlu (ERA Mimarlık Şehircilik), Ayşin Sevgi Karakurt (Ayşin Sevgi Mimarlık), Görkem Volkan (Görkem Volkan Tasarım Stüdyosu) ve Fatih Yavuz (FREA Mimarlık) camın mimarideki yeri ve önemine yönelik düşüncelerini aktardılar. Sunumların ardından düzenlenen kokteylde katılımcılar, Sibel Köse ve caz orkestrasıyla keyifli anlar yaşadılar.

Haber: Editör