SEKTÖREL HABERLER

Sistem Alüminyum yenilikçi ürünleriyle Aluminium 2018 Dusseldorf Fuarı’ndaydı

Toplam okunma sayısı: 110
12 Eki 2018
Sistem Alüminyum, 9-11 Ekim tarihleri arasında Düsseldorf-Almanya’da 12.si gerçekleşen “Aluminium2018- Dünya Ticaret Fuarı ve Konferansı” etkinliğinde ziyaretçilerini ağırladı.
Sistem Alüminyum,dünya çapında alüminyum sektörünün temsilcilerinin en önemli buluşma noktası olan Aluminium 2018 Fuarı’nda geniş ve dikkat çekici bir stand ile yer aldı.
Sistem Alüminyum’un tanıttığı ürünleri arasında, yoğun Ar-Ge çalışmaları sonucundaürettiği A2 sınıfı alüminyum kompozitpanelleriön planda bulunacak. Yeni projeleri için değişik doku ve desen arayanlara hitab eden Corten Steel, texture boyalı dokulu ve farklı ahşap dokulu AlutechBondkompozit panelleri sergileyecek. Euramaxve Assan tarafından tedariği sağlanan prizmatik, 3 boyutlu özel tasarım renklere sahip levhalar kullanarak imal edilen yeniAlutechBond alüminyum kompozit panelserileri deziyaretçilerin beğenisine sunuldu.
Doğal görünümü ve dokunuşta yarattığı doğal hissiyat sayesinde mimarlar ve son kullanıcılar tarafından yoğun talep gören; ahşap görünümlü ve dokulu Cotta sistemleri de fuarda Sistem’in sergilediği mimari cephe alternatifleri arasında oldu.
AlutechSystem Series markalı Alüminyum Ekstrüzyon Profiller segmentinde ise: Paralel açılır kanata sahip cepheler, kaldır sür sürme sistemleri, kayar katlanır doğrama sistemleri ve Avrupa pazarı için geliştirilmiş, yüksek yalıtımlı Pencere Kapı Sistemleri de bu fuarda öne çıkarılan Sistem ürünleri oldu.
Sistem Alüminyum’un,güncel mimari trendler doğrultusunda geliştirdiği; gün ışığının uzun süre kullanımını sağlayan, kapalı alanları açık alana dönüştürebilen ve ısıtma ve soğutma giderlerini azaltan kapı, pencere ve cephe sistemlerinin yanı sıra,yüksek enerji tasarruflu ısıcam balkon sistemleri de sergilendi.Mekanlarda şık ve kullanışlı iç mimari uygulamalar yapmayı sağlayan ‘ofis bölme sistemleri’ de Sistem Alüminyum ziyaretçilerinin ilgisine sunuldu.
Fuar vesilesiyle sağladıkları yeni müşteri bağlantılarından ve ziyaretçilerin yoğun ilgisinden memnun kaldıklarını ifade eden Sistem Alüminyum yetkilileri; 50’nin üzerinde ülkeye ihracat yapan ve sektöründe önde gelen bir ihracatçı kuruluş olan Sistem Alüminyum’un önümüzdeki zamanlarda bu ve benzeri kapsamlı fuarlara katılımcı olmaya vegeliştirdikleri yeni ürün serilerini dünya pazarlarına sunmaya devam edeceklerini belirttiler.

Haber: Editör