ÜRÜN HABERLERİ

Prysmian Group,Louvre Abu Dhabi Müzesi’nin 500 Km Uzunluğundaki Yangına Dayanıklı Kablolarını Sağladı

Toplam okunma sayısı: 419
04 Ara 2017
Enerji ve telekomünikasyon kabloları sektörünün dünya çapında lideri Prysmian Group, 11 Kasım’da kapılarını halka açan Louvre Abu Dhabi müzesi için 500 kilometreden fazla FP yangına dayanıklı kablo sağladı.
Şirketin sağladığı yangına dayanıklı FPPLUS ve FPPLUS FLEX kablolar, yangına daha uzun süre dayanımın yanı sıra, bir yangın durumunda alev iletmeme ve düşük duman yoğunluğu ve halojenden arındırılmışlık gibi özellikler sunuyor. Bu sayede, ziyaretçilerin binayı boşaltması için gereken süre uzarken, acil müdahale ekiplerinin daha iyi koşullarda çalışması sağlanabiliyor. Yangına dayanıklı kabloların işlevini sürdürmesi, ayrıca güç kaynağının ve yangın alarm sisteminin yangın sırasında çalışmasına da olanak veriyor. 

Denizde Bir Müze Şehir

Jean Nouvel tarafından tasarlanan Louvre Abu Dhabi, Arap yarımadasındaki en büyük müze olma niteliğini taşıyor. Denizde bir “müze şehir” olmayı ilham kaynağı olarak belirleyen müze kompleksinde, Arap yerleşimlerindeki alçak evlerden esinlenilen 23 galeri dahil kontrastlar yaratan 55 beyaz bina, geçici sergi alanı, bir Çocuk Müzesi, 200 kişi kapasiteli bir oditoryum, restoran, kafe ve mağazalar yer alıyor. 

Prysmian Group’un Orta Doğu Bölgesi Genel Müdürü Antonio Chiantore şöyle konuştu: “Prysmian olarak bir misyonumuz var: müşterilerimize her türlü uygulama için en uygun, yenilikçi ve ileri teknolojili kabloları sunmak. Kabloların bina güvenliğinde oynadığı kritik rolü anlıyor, invasyona sürekli yatırım yaparak sadece en iyi işlevsel kabiliyetlere sahip olan değil, aynı zamanda en yüksek ürün güvenliği standartlarını karşılayan ürünler sunabiliyoruz. Kablolarımız, bir kez daha bu nedenlerle, çok değerli sanat eserlerine ev sahipliği yapacak, dünyanın en yenilikçi ve simgesel yapılarından biri için tercih edildi.” 

Dünyadaki Birçok Prestijli Yapının Kablolarını Prysmian Sağlıyor

Prysmian Group, yüksek teknolojili projelere ve ürünlere odaklanma stratejisi doğrultusunda, altyapı sektörü için geliştirdiği yüksek performanslı yangın kabloları ürün yelpazesiyle, dünyada güvenliğin en kritik unsurlardan biri olduğu pek çok prestijli binada tesisat kurulumu yapmış bulunuyor. En dikkat çekici kurulumlar arasında dünyanın en yüksek binası olan Burj Khalifa (Dubai), Guggenheim Müzesi (Bilbao), dünyanın biyoyakıt kullanan en büyük yenilenebilir enerji projesi Drax Power Station (İngiltere), Batı Avrupa’nın en yüksek binası The Shard (Londra) ve bugüne dek gerçekleştirilmiş en yenilikçi mimari projelerden biri olan Marina Bay Sands (Singapur) öne çıkıyor.
Haber: Editör