YARIŞMA - ÖDÜL HABERLERİ

Kale Çelik Kapı Gençlerin Kapı Tasarımlarını Üretecek

Toplam okunma sayısı: 434
30 Kas 2017
Kale Çelik Kapı tarafından yaratıcı fikirleri desteklemek ve sektöre ilgi duyan yetenekli öğrencileri ödüllendirmek amacıyla bu yıl ilki gerçekleştirilen “Hikayeye Açılan Kapılar Kapı Tasarım Yarışmasının kazananları ödüllerine kavuştu. Türkiye genelinde 91 üniversiteden 166 başvurunun yapıldığı ve toplamda 40 bin TL’lik ödülün dağıtıldığı yarışmanın birincisi olan Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi İç Mimarlık Bölümü öğrencisi İrem Kaydu, büyük ödülün sahibi oldu. Kale Çelik Kapı; ödüle layık görülen kapı tasarımlarını üreterek, tüketicilerin beğenisine sunacak.
Çelik kapı sektörünün önde gelen firmalarından Kale Çelik Kapı tarafından, özgün tasarımları teşvik etmek ve desteklemek amacıyla düzenlenen Hikayeye Açılan Kapılar Kapı Tasarım Yarışması’nda ödüller sahiplerini buldu. Kale Endüstri Holding CEO’su Zeki Şafak Ozan’ın ev sahipliğinde, Yapı Endüstri Merkezi’nde gerçekleştirilen ödül törenine; jüri üyeleri ve öğrenciler katıldı. 

Bu yıl ilk kez düzenlenen ve üniversitelerin mimarlık, iç mimarlık ve endüstriyel tasarım bölümlerinde okuyan tüm öğrencilere açık olan yarışmaya, Türkiye genelindeki 91 üniversiteden 166 başvuru yapıldı. Öğrencilerin günlük yaşam alanlarında kullanılabilecek ve üretilebilir kapıları, özgün hikayeler ile tasarlayarak katıldıkları yarışmanın birincisi Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi İç Mimarlık Bölümü öğrencisi İrem Kaydu, ikincisi Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Endüstri Ürünleri Tasarımı Bölümü öğrencisi İlker Toruk, üçüncüsü ise İstanbul Teknik Üniversitesi Mimarlık Fakültesi öğrencileri Baran Aybars ve Cansu Özay oldu. Yarışma kapsamında ayrıca 7 öğrenci de mansiyon ödülü almaya hak kazandı.

Zeki Şafak Ozan: “Sektörü geleceğe taşıyacak tasarımlar gençlerimizin elinden çıkacak”

Müşterilerine tüm ürünleriyle maksimum güvenlik sunarken, trendleri takip eden tasarımlarıyla da kendilerini konforlu ve değerli hissetmelerini sağlamayı hedeflediklerini ifade eden Kale Endüstri Holding CEO’su Zeki Şafak Ozan, “Bu kapsamda genç yeteneklerin sektörün gelişimi için yaratacağı katma değeri son derece önemsiyoruz. Çünkü biliyoruz ki sektörümüzü geleceğe taşıyacak, ülke ekonomisine katkı sağlayacak tasarımlar gençlerimizin elinden çıkacak. 
Haber: Editör