MANŞET HABERLER

İzoder:Kalbimizin Sıcaklığını Vanlı Kardeşlerimize Taşıyoruz

Toplam okunma sayısı: 1981
21 Kas 2011
İZODER, 1000 adet deprem çadırının zeminini yalıtım malzemesiyle kaplayarak çetin kış şartlarında yaşam mücadelesi veren depremzedelere destek oluyor.
Van’da 23 Ekim’de meydana gelen 7.2 ve 9 Kasım’da meydana gelen 5.6 büyüklüğündeki depremlerle sarsılan on binlerce vatandaş, çadır kentlerde dondurucu soğuklarla mücadele ediyor. Çadırların büyük oranda kış koşullarına uygun olmaması nedeniyle ısınma büyük bir sorun teşkil ediyor. Deprem çadırlarında ana  problemin zeminden gelen soğuk olduğuna dikkat çeken İZODER, yalıtım sektörünü derhal harekete geçirerek Kızılay çadırlarının zemininin yalıtım malzemesiyle kaplanması için T.C. Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’na öneride bulundu. İZODER’in çağrısıyla harekete geçen üyeler ve T.C. Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’nın koordinasyonu sayesinde Kızılay çadırlarının zemini yalıtım malzemesiyle kaplanmaya başladı.

İzoder 1000 çadırı soğuktan yalıttı!

İZODER’in çağrısına kulak veren üyelerden Betek, Btm, Dinamik, İzocam, Kalekim,Mardav Ode,Özgür Atermit, Pakpen, Teknopanel Van için 1’er tır yalıtım malzemesi gönderdiler. İZODER üyeleri tarafından gönderilen yalıtım malzemeleri ile 1000 çadırın zemini kaplanarak  depremzedelerin soğuk kış günlerinde ısınma sorununu ortadan kaldırabilmek için önemli bir adım atıldı.
Haber: Editör