ÜRÜN HABERLERİ

Isıdem Yalıtım Yerli Kaucuk Köpüğü Üretti

Toplam okunma sayısı: 2020
28 Kas 2016
ISIDEM Yalıtım, laboratuvarlarında ürün kalitesini sürekli iyileştirmek ve kaliteyi kalıcı kılmak amacıyla ürün geliştirme ve yeni ürün belgelendirme çalışmalarına hız kesmeden devam ediyor.
Son yıllarda, gelişen teknoloji ve değişen müşteri beklentileri ile birlikte sektörü yakından takip eden ve ’kaliteli-rekabetçi ürün ve hızlı servis için doğru adres’’ ilkesiyle yola çıkan ISIDEM Yalıtım, yatırımlarına bir yenisini daha ekleyerek, Eskişehir’de yer alan LEED Sertifikalı tesisleri bünyesinde kalite ve Ar-ge laboratuvarları kurdu.

Laboratuvarlarında koşulsuz müşteri memnuniyeti, sürekli iyileştirme ve sürdürülebilirlik bilinciyle faaliyetlerine devam eden ISIDEM Yalıtım, sektörün öncü ve güçlü firması olmasının yanı sıra Türkiye’de sektörel bilgi ve birikime büyük katkı sağlamayı amaçlıyor. 

ISIDEM Yalıtım laboratuvarlarında tüm test ve analiz yöntemleri; TS EN 14304, TS EN 13180 ve UL 181 standartları başta olmak üzere, UL, EN VE TS standartlarına uygun olarak geliştirilip dizayn ediliyor. Test ve analiz sonuçlarını yorumlamada ise uluslararası platformlarda geçerliliği kanıtlanmış Pareto analizleri, Histogramlar, Ishikawa diyagramları gibi pek çok istatistiksel kalite geliştirme yöntemleri kullanılıyor. ISIDEM Yalıtım bu test ve analiz yöntemlerinin en doğru şekilde uygulanabilirliği için ulusal ve uluslararası laboratuvarlar, Osmangazi Üniversitesi Teknoloji Transfer Ofisi ve Anadolu Üniversitesi ARİNKOM ile iş birliği içerisinde çalışıyor.

Bizi hedefe ulaştıracak en büyük atılım, katma değeri yüksek ürün üretmektir.

Standart dışı ürün üretiminin ve ithal ürünün önüne geçmek istediklerini dile getiren ISIDEM Yalıtım Genel Müdürü Murat Erenoğlu “Teknolojik üretim prosesleri, nitelikli iş gücü, güçlü Ar-Ge altyapısı ve başarılı ihracat performansıyla Türkiye ekonomisine ve sanayisine verdiğimiz katkıyı her geçen gün artırıyoruz. Ar-ge ve Know-How konusunda sektörümüzde öncü olmak en önemli hedeflerimizin başında geliyor. 2016 yılı içerisinde Türkiye’de daha önce hiç üretilmemiş Halojen içermeyen ve EPDM esaslı elastomerik kauçuk köpüklerini ürettik. Bu üretim ile Ar-ge konusunda ne kadar güçlü olduğumuzu kanıtladık. Bizi hedefe ulaştıracak en büyük atılım, katma değeri yüksek ürün üretmektir ”dedi.

ISIDEM Yalıtım, Laboratuvarlarında genç, dinamik ve alanlarında uzman kadrosuyla sektörün geleceğini inşa etmenin sorumluluk ve bilincinde çalışıyor.
Haber: Editör