SEKTÖREL HABERLER

İnegöl mobilyada Orta Doğunun merkezi oluyor…

Toplam okunma sayısı: 1637
04 Eki 2011
Yapmış olduğu kaliteli üretim ve konsept mobilyalarla dünyada ismini duyuran İnegöl, dünyada 9’cusu kurulan mobilya test laboratuarı ile Avrupa ve Ortadoğu’nun mobilya merkezi olmak yolunda dev bir adım attı. 13 ekim 2011 tarihinde Başbakan Yardımcımız Sayın Bülent Arınç’ın katılımı ile İnegöl Belediyesi, İnegöl Ticaret ve Sanayi Odası ve TuvRheinland’ın desteklediği tesisin lansmanı İstanbul Ceylan otelde yapılacak.
Yaklaşık 2 milyon Euro maliyeti bulunan tesiste mobilyaların dayanıklılığı yönünde 25 ayrı  test yapılarak sertifika verilebilecektir.Üreticiler bu test için ürünlerini Avrupa’ya yollarken 17 Ekim itibari ile bu testler Türkiye İnegöl’de yapılacaktır. Bu sayede üreticimizin üzerinden de ciddi bir maliyet kalkacaktır. Mobilyada marka değeri taşıyan İnegöl bu tesis sayesinde kurumsal yapısını da tamamlayarak dünya sektöründeki yerini sağlamlaştırmıştır.

Bu konuda bir açıklama yapan TÜVRheinland Türkiye Genel Müdürü Sebastian Doose  ‘ TuvRheinland ana şirketinin 140 yıldır farklı sektörlerde ve kalitede faaliyet gösterdiğini belirtti. Ürünlerin üzerinde TüvRheinland logosu gören herkesin kalite ile bağdaştırdığını anlatan Doose  İnegöl zaten kaliteye koşuyor, kurulmuş olan mobilya test laboratuarı ile bütün sektöre hizmet vermeyi  planlıyoruz dedi.

İnegöl Mobilyasının gücünün zaten tüm Türkiye’de bilindiğini söyleyen İnegöl Belediye Başkanı Alinur Aktaş; “Şimdi de TUVRheinland İnegöl Mobilya Test Laboratuarı ile kalitemizi de pekiştirmiş oluyoruz” dedi.

İnegöl Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Metin Anıl; “İnegöl Mobilya sektörü 150 milyon dolar ihracat yapan bir sektör olmuştur. Bu laboratuar; önümüzdeki yıllarda ihracatın artmasına önemli katkı sağlayacaktır. Ülkemize hayırlı olmasını diliyorum” dedi.
Haber: Editör