YARIŞMA - ÖDÜL HABERLERİ

iki design group,Londra'dan 10 ödülle döndü

Toplam okunma sayısı: 807
02 Kas 2017
iki design group, gayrimenkul sektörünün oscarları olarak bilinen International Property Awards’da 3 farklı projesiyle toplam 10 ödüle layık görüldü. Ödüllerle ilgili konuşan iki design group Yönetici Ortağı Y. Mim. Murat Kader, “Ülkemiz gayrimenkul ve inşaat sektörü Avrupa’da dikkat çekici atılımları ile başarı sağlıyor, bizler de bu girişimlerin tasarım aşamasında kaliteli bir dil yakalamanın ve ödüllendirilmenin mutluluğunu yaşıyoruz dedi.
Türkiye’de ve dünyada imza attığı başarılı projelerle adından söz ettiren iki design group, kazandığı ödüllere yenilerini eklemeyi sürdürüyor. Dünyanın en saygın ödülleri arasında gösterilen ve kamuoyunda gayrimenkul sektörünün ‘oscarları’ olarak bilinen International Property Awards’da (Uluslararası Gayrimenkul Ödülleri) geçtiğimiz yıl “Dünyanın En İyisi Ödülü”nün sahibi olan iki design group, bu yılki organizasyona da damgasını vurdu.

Bu yıl 26’ncısı gerçekleştirilen International Property Awards 2017’nin Avrupa ayağı olan European Property Awards’un (Avrupa Gayrimenkul Ödülleri) gala gecesi, 26 Ekim 2017 tarihinde Londra Royal Lancaster Otel’de gerçekleşti. International Property Awards’ın, pek çok farklı disiplinden uzmanı bir araya getiren 70 kişilik uluslararası jürisi tarafından yapılan değerlendirme sonucunda, dünyanın önde gelen mimarlık ofislerini geride bırakan iki design group, 3 farklı projesiyle toplam 10 ödüle layık görüldü. Bayramoğlu Karma Kullanım Projesi, Kadıköy Karma Kullanım Projesi ve Üsküdar Karma Kullanım Projesi ile topladığı ödüller iki design group Yönetici Ortağı Y. Mim. Murat Kader’e takdim edildi.

Murat Kader: “Projelerimizin uluslararası arenada başarılarını kanıtlamış olması gurur verici.”

Y. Mim. Murat Kader, aldığı ödüllerle ile ilgili “Bu sene yarışmaya giden projelerimizin hepsi yepyeni ve genellikle de karma kullanımlı projeler. Kalabalık bir kadro ile büyük bir emek harcayarak tasarladığımız projelerimizin bu yıl da ödüllendirilmesi ve uluslararası arenada başarılarını şimdiden kanıtlamış olması gurur verici. Ülkemiz gayrimenkul ve inşaat sektörü Avrupa’da dikkat çekici atılımları ile başarı sağlıyor, bizler de bu girişimlerin tasarım aşamasında kaliteli bir dil yakalamanın ve ödüllendirilmenin mutluluğunu yaşıyoruz” dedi. 

Bu yıl ödül alan projeler 

Bayramoğlu Karma Kullanım Projesi 

En İyi Kamusal Alan Tasarımı kategorisinde 5 yıldız ödülü ile Türkiye’nin En İyisi 

En İyi Çoklu Konut Mimarisi kategorisinde 5 yıldız ödülü ile Türkiye’nin En İyisi 

En İyi Kamusal Alan Tasarımı ile Avrupa’nın En İyisi- Adaylık 

En İyi Çoklu Konut Mimarisi ile Avrupa’nın En İyisi- Adaylık 

Kadıköy Karma Kullanım Projesi

En İyi Çok Katlı Konut kategorisinde 5 yıldız ödülü ile Türkiye’nin En İyisi 

En İyi Karma Kullanımlı Proje kategorisinde 5 yıldız ödülü ile Türkiye’nin En İyisi 

En İyi Çok Katlı Konut ile 5 yıldız ödülü Avrupa’nın En İyisi- Adaylık 

En İyi Karma Kullanımlı Proje ile Avrupa’nın En İyisi- Adaylık 

Üsküdar Karma Kullanım Projesi

En İyi Alışveriş Merkezi Mimarisi kategorisinde 5 yıldız ödülü ile Türkiye’nin En İyisi 

En İyi Alışveriş Merkezi Mimarisi ile Avrupa’nın En İyisi- Adaylık 
Haber: Editör