ÜRÜN HABERLERİ

Doğru Renk Seçmenin İpuçları

Toplam okunma sayısı: 2251
25 Ara 2015
Mekan dekorasyonunda hayal ettiği rengi duvarlarında görmek isteyenler için Jotun, renk tercihi konusunda fikir verecek ipuçları sunuyor. Trend renklerin seçiminden, zemin renginin tonlarına kadar pek çok kriterin yer aldığı ipuçlarını takip ederek, mutluluk veren sonuçlara ulaşmak mümkün!
1- Beyaz Detaylara Dikkat Edin.

Beyaz en çok tona sahip renklerden biri olarak öne çıkıyor. İçinde onlarca tonu barındıran beyaz, dekorasyonda beraberinde kullanılan rengin algılanışı üzerinde söz sahibi oluyor. Evler için renk seçerken pencerelerde, tozluklarda ve kapılarda kullanılan beyaz tonuna uyumlu bir renk seçmek evin tamamında renk bütünlüğü sağlıyor. Evlerde sıklıkla rastladığımız 1001 Egg White gibi içinde sarı barındıran beyaz tonları, 4816 Evening Light ve 4017 Pilaster Blue gibi mavi tonlarıyla bir arada tercih edilebilir. 

2- Trend Renkler Mobilyalarınızla Uyumlu Mu? 

Her yıl dekorasyonda farklı renkler ön plana çıkıyor, mekanlar bu tonla renkleniyor. Evlere bu renkler taşınırken, mobilyaların rengi ve malzemesini de göz önünde bulundurmak gerekiyor. Böylece birbirinden güzel tonlar arasından eviniz için en uygun rengi bulmanız mümkün olabilir. Bu yıl sıkça rastlayacağımız koyu mavi tonları özellikle ceviz tonlarındaki ahşaplarla uyum sağlıyor. 4744 Sopshisticated Blue ve 4477 Deco Blue gibi derin tonlarla pirinç, bakır ve mermer objeleri de bir araya getirmeniz mümkün. 

3- Zemin Rengini de Baz Alın

Evdeki diğer detaylar gibi zemin rengi de tüm atmosferi etkiliyor. Duvar rengini seçerken zemindeki malzemeyi de göz önünde bulundurarak, en doğru tercihi yapabilirsiniz. Dekorasyonda sarı tonlar ağırlıklı ahşap parkelere sahipseniz Jotun’un 8252 Green Harmony ve 8469 Green Leaf renkleriyle uyumu yakalayabilirsiniz. 

4- Renkleri Duvarınızda Deneyin

Renkler ışığa ve çevresindeki diğer renklere göre farklılık gösterebilir. Eviniz için özenle seçtiğiniz rengi, tüm duvara uygulamadan önce Jotun renk örneklerinden yardım alabilirsiniz. Jotun mağazalarında bulunan A3 boyutundaki renk numuneleri duvarınıza tutarak renk hakkında daha detaylı fikre sahip olabilirsiniz. 
Haber: Editör