SEKTÖREL HABERLER

Demirdöküm Azebaycan'daki Yatırımlarına Devam Ediyor

Toplam okunma sayısı: 1661
06 Eki 2012
Türkiye’nin ısıtma soğutma sektöründeki lider markası DemirDöküm, Azerbaycan’da Elti Mühendislik showroomunu açtı
Kurumsal kimlik ve yeniden yapılanma çalışmalarına ağırlık veren DemirDöküm, Türkiye’deki yetkili satıcılarının yenilenen yüzlerinin açılışlarının yanında yurt dışında da showroom açılışlarına devam ediyor. Azerbaycan’da geçen yıl açılışı yapılan Elti Mühendislik showroomunun ikincisi 27 Eylül Perşembe günü yapılan bir törenle Azerbaycan halkına tanıtıldı. 

Elti Mühendislik yaklaşık 70 satış noktasına sahip bir toptancı bayi rolünde. Ayrıca kendi bünyesindeki servis ve call center hizmeti ile de müşterilerine ayrıcalıklı hizmet sunuyor. Elti Mühendislik’in satış noktalarına yönelik verdiği ürün eğitimlerinde de DemirDöküm ürünlerinin teknolojik üstünlükleri ve tüketicilere sağladığı faydalar üzerinde duruluyor.

Türkiye’de sektördeki öncü ve lider konumunu yurt dışı pazarlara da yansıtmak hedefiyle hareket eden DemirDöküm,  komşu – dost - kardeş ülke Azerbaycan’a kombiyi ilk getiren marka olma ayrıcalığını taşıyor. Son teknoloji ürünü olan kombi modellerinin yanı sıra klima, şofben, termosifon ve radyatör gibi pek çok farklı ürün de Azeri tüketicilerin beğenisine sunuluyor. DemirDöküm’ ün yeni ihracat modelinin başarı ile uygulandığı Azerbaycan’da Demir Club sisteminin uygulanması için de çalışmalar hızla devam ediyor.

Elti Mühendislik showroom açılışında konuşan Vaillant Group Türkiye Country Manager’ı Christoph M. Grosser, kaliteli ürünleri kaliteli hizmet anlayışıyla birleştirdiklerini ifade ederek, DemirDöküm’de önemli ve büyük değişimler yaşandığını, kurumsal kimlik çalışmalarınınsa bu değişimin görünen yüzü olduğunu sözlerine ekledi. DemirDöküm’ün 58 yıldır gerek yurtiçinde gerekse yurt dışında gösterdiği performansla büyük başarılara imza attığını belirten Grosser, “son yıllarda ürünlerimizdeki kalite standardını yükseltmenin yanı sıra yetkili satıcı ve servis yapılanmamızda da büyük değişimlere gidiyoruz. Değişen logomuz ve baştan aşağı yenilenen yetkili satıcılarımız, DemirDöküm’ün değişimi kucaklayan ve dinamik yüzünü sizlere yansıtacaktır.” dedi. 

Ayrıca, “DemirDöküm markası çatısı altında, tüketicilerimize hizmet veren yetkili satıcılarımızın çalışma standartlarını sistematik hale getirdiğimiz yeni iş modellerimizle, Azeri halkına da hizmet etmek bizlere ayrıca gurur veriyor.”
Haber: Editör