SEKTÖREL HABERLER

Çırçır'a modern bir eğitim kurumu

Toplam okunma sayısı: 1740
07 Kas 2012
İstanbul İl Özel İdaresi, Eyüpteki Çırçır Mahallesine kütüphanesinden laboratuvara çağdaş bir eğitim kurumu için gerekli tüm araçlara sahip modern bir ilköğretim okulu inşa ediyor. Yüzlerce öğrencinin modern koşullarda eğitim alacağı okulun 2012 yılı sonunda tamamlanması hedefleniyor.
İstanbul İl Özel İdaresi, Eyüp Çırçır Mahallesi'ne tam donanımlı bir eğitim kurumu kazandırıyor. Yaklaşık 5 milyon TL'ye mal olan okul, 40 derslikten oluşacak.

Milli Eğitim Bakanlığı'nın "Tip İlköğretim Okulları" içinde en büyük olma özelliğini taşıyan okul binası, bodrum ve zemin+3 kat olmak üzere toplam 8 bin 297 metrekarelik alana sahip. Yüzlerce öğrencinin modern koşullarda eğitim alacağı okulun yapımı yüzde 80 oranında tamamlandı. 

Günümüz çağdaş eğitim kurumlarının tüm imkanlarına sahip olacağı okulda; kütüphane, spor salonu, resim, müzik, bilgisayar dersliği, faaliyet ve oyun odası, iş teknik atölyesi, revir, son teknolojiye sahip laboratuvarlar yer alıyor. 

İstanbul İl Özel İdaresi, Eyüp ilçesine eğitim alanında şimdiye kadar 30’a yakın okul ve ek derslik kazandırdı. 80’e yakın okul onarılırken, depreme karşı güçlendirilen okul sayısı da 10’a ulaştı. Bunun dışında çok sayıda okula bilgi teknolojisi sınıfı kurdu ve yine çok sayıda okulun doğalgaz dönüşümünü sağladı.
Haber: Editör