ÜRÜN HABERLERİ

Caterpillar Geliştirilmiş Cat F Serisi 434F ve 444F Bekolu Yükleyiciler

Toplam okunma sayısı: 5159
16 Oca 2013
Caterpillar,lastikleri eşit büyüklükte olan(EST)makine serisini diğer F Serisi ürünailesi ile aynı doğrultuda geliştiriyor. Yeni Cat® 434F sadece mekanik olarak kontrol ediliyor.Pilot kumanda kolukontrollerine sahip 444Fye 4,27m(14ft)veya 4,87m(16 ft)beko takılabiliyor.
Motor Emisyonları

Avrupa Birliği'nde (AB) F Serisibekolu yükleyiciler Cat 4.4 motoru kullanıyor. AB Kademe IIIA emisyonstandartlarını karşılayan Cat 4.4 motor, müşterilerin çalışma ihtiyaçları içinen verimli ve en uygun fiyatlı çözümü sunuyor. AB Kademe IIIB çözümü ise2013'ün ikinci yarısında aşamalı olarak hayata geçirilecek.

F Serisi bekolu yükleyiciler, emisyonstandartları AB kadar katı olmayan pazarlarda 

Cat 3054C motor kullanacak. Bu motorun emisyon seviyeleri AB Kademe II'yeeşdeğer düzeyde bulunuyor. Türkiye gibi sıkı emisyon seviyesi düzenlemelerininbulunduğu AB 

dışı pazarlarda AB Kademe IIIA emisyon standartlarını karşılayan motorlarsunuluyor.

Tahrik Hattında Ekonomik Geliştirmeler

Tüm otomatik vitesli modellerde opsiyonelolarak sunulan yeni tork konvertör kilidi, yakıt tüketimini azaltarak veortalama yol hızını artırarak üretkenliği artırıyor. 434F'de artık tam otomatikşanzıman kullanılıyor. Cat 444F'de bulunan sert tork konvertörü, sert zeminde 

daha fazla güç ve yolda daha fazla hız sunuyor.

Tüm F Serisi modellerde artık standartolan takviyeli frenler frenleme performansını artırırken operatörün frenpedalını daha kolay kullanmasını sağlıyor. 444F'de bulunan elektronik torksınırlayıcı, düşük motor devirlerinde kontrol edilebilirliği geliştirereküretkenliği ve operatör konforunu daha da artırıyor.

Makine Kontrolü

Operatörün makineyi en etkilidireksiyon moduyla kullanabilmesi için çalışma sırasında üç farklı direksiyonmodu, iki tekerlek direksiyon sistemi, dairesel direksiyon sistemi ve yengeçdireksiyon sistemi arasından seçim yapılabilir.

Hem Cat 434F hem de 444F makinelerdebulunan otomatik hizalamalı direksiyon, direksiyon modları arasında hızlı vekolay geçiş sunarak operatörün direksiyonu elle yeniden ayarlamadan işine devametmesini sağlıyor.

Performans ve Görüş Avantajları

Yeni F Serisi modelleriyle yükleyiciucundaki performans önemli oranda artıyor. Yeni yükleyici kolu tasarımı,maksimum kepçe devirme pimi ve boşaltma yüksekliğinin yanı sıra maksimumyükseklikte kaldırma kapasitesini yüzde 36'ya kadar artırıyor. Buna ek olarak,yükleyicide yapılan gerçek paralel bağlama iyileştirmeleri, kepçeyükseltilirken daha fazla malzeme tutuşu sağlıyor. Operatörlerin kamyonamalzeme kaybetmeden daha kolay yükleme yapabilmesi sayesinde üretkenlikartıyor.

Yeni, eğimli motor kaput tasarımı vegeliştirilmiş hortum yerleşimi, operatörün hem kaput üstünden hem de yükleyicikollarının iki yanından ataşmanı daha iyi görmesini sağlıyor. Bu yenilikler, ataşmanınhassas biçimde kullanılmasını gerektiren düzeltme ve tutma 

gibi uygulamalara yardımcı oluyor.

Servis Erişimi Arıza Sürelerini Azaltıyor

Ön çamurluğa takılan yeni basamak,düzenli servis noktalarının günlük kontrolleri yapılırken konforlu ve güvenlibir duruş sağlıyor. Sökmek için alet gerektirmeyen motor bölmesi panelleri,teknisyenlerin motora kolayca erişebilmesini sağlıyor. Menteşeli soğutmapaketi, temizlik ve servis işlemleri için erişimi daha da kolaylaştırırkentesiste arıza sürelerinin azaltılmasına yardımcı oluyor.

Emme süzgeçli yeni hidrolik deposutasarımı, makine güvenilirliğini artırıyor ve daha büyük 

bir değiştirilebilir kartuş tipi filtre kullanıyor. Metalik olmayan 160litrelik yakıt deposu, yoğuşmayı azaltıp korozyonu ortadan kaldırarakgüvenilirliği artırıyor. Akülerin makinenin burnuna yerleştirilmesi sayesindekullanıma sokulan yeni akü yalıtıcı, daha fazla güvenlik sağlıyor. Akü gücününazalması durumunda uzaktan motor takviyesi seçeneği de bulunuyor.
Haber: Editör