SEKTÖREL HABERLER

Başakşehir in Çehresi Prestij Caddelerle Değişiyor

Toplam okunma sayısı: 161
30 Kas 2017
Başakşehir Belediyesi, ilçedeki yolların şehrin estetik çehresine uyumlu hale gelmesi için mevcut yolları prestij yol haline getiriyor. Başakşehir Belediye Başkanı Yasin Kartoğlu, prestij caddelerle düzensiz park sorununun ortadan kaldırıldığını belirterek, “Ağaç dikerek, yeşillendirme yaparak, toplamda 22 bin kilometrelik yeşil alan elde edilmiş oldu dedi.

Başakşehir’de caddelerin araçlar ve yayalar için daha kullanışlı hale gelmesive şehrin yeşil dokusu ile uyumlu hale getirilmesi için başlatılan prestij caddeçalışmaları tüm hızı ile devam ediyor. Çalışmaların tamamlandığı 8. PrestijCadde olan Akşemsettin Caddesi ve yapımına başlanan Yunus Emre Caddesi ilebirlikte proje kapsamında yaklaşık 15 kilometre yol prestij cadde halinegetirilmiş olacak.

Altyapısı eksik olan mahallerde kısa sürede büyük yatırımlara imza atarakproblemleri büyük oranda gidermeyi başaran Başakşehir Belediyesi, prestijcaddelerle prestijine prestij katıyor. İlçedeki yolların şehrin estetikçehresine uyumlu hale gelmesi için mevcut yollar, prestij yol halinegetiriliyor. İlçe genelinde şimdiye kadar 8 yol prestij cadde haline getirildi.Yapımına başlanan Yunus Emre Caddesi ilçe genelinde yapılan 9. prestij yolçalışması olacak.

15 kilometrelik Prestij Yol

Yapılan çalışmalar tamamlandığında yaklaşık 15 kilometrelik yol prestij caddehaline getirilmiş olacak. Ertuğrul Gazi Caddesi ile başlayan prestij caddeler;Prof. Dr. Necmettin Erbakan Caddesi, Şelale-Okyanus-Akdeniz Caddesi, BoğazköyCaddesi, Mimar Kemalettin Bulvarı devamında da Akşemsettin Caddesi ile devametti. Son olarak prestij cadde çalışmalarının başladığı adres ise Yunus EmreCaddesi. Akşemsettin Caddesi ile birlikte ilave yollarda tamamlandığında prestijyollara 27 bin 700 adet ağaç dikilmiş olacak. Mevcut prestij caddeler ile 22 binmetrekarelik yeşil alan ilçeye kazandırılacak.

Başakşehir Belediye Başkanı Yasin Kartoğlu, prestij caddelerle düzensiz parksorununun ortadan kaldırıldığını belirterek, “Ağaç dikerek, yeşillendirmeyaparak, toplamda 22 bin kilometrelik yeşil alan elde edilmiş oldu” dedi. BaşkanKartoğlu, prestij cadde çalışmalarıyla kaldırım kenarlarına elektrik vefiberoptik çalışmalar için kanallar döşendiğini, görme engelliler için rehberyol düzenlendiğini de sözlerine ekledi.

Haber: Editör